Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Silvio Berlusconi kërkoi ndalimin e gjyqit
English

Silvio Berlusconi kërkoi ndalimin e gjyqit

Një gjykatë italiane ka refuzuar kërkesën e ish-kryeministrit Silvio Berlusconi për të ndalur një gjyq ku ai akuzohet për marrëdhënie seksuale me një prostitutë të mitur.

Gjykata në Milano vendosi gjithashtu se nuk ka nevojë për të dëgjuar dëshmi nga gruaja balerinë Karima El Mahroug

Avokatët e Berluskonit kërkuan ndalimin e gjyqit, ndërsa ai vetë shkon në fushatën zgjedhore aktuale.

Ai dhe zonja Mahroug - e njohur mirë me emrin e saj "Ruby Heartstealer" - kanë mohuar se kanë patur seks së bashku.

Berluskoni u largua nga një mandat i tretë si kryeministër në nëntor 2011, kur ai u zëvendësua nga teknokrati Mario Monti.

Njerëzit partisë së tij(PDL), shpresojnë se do formojnë një qeveri të qendrës së djathtë, koalicion me një parti tjetër, por nuk kanë emëruar një kandidat për kryeministër.

Më 7 janar, një aleat i Berluskonit tha se ai nuk do të kthehet si kryeministër edhe në qoftë se partia e tij fiton zgjedhjet muajin e ardhshëm.

Berluskoni megjithatë nuk është përjashtuar shprehimisht nga vetë drejtimi si kryeministër duke thënë se kandidati për postin "do të vendoset nëse ne fitojmë".

KOMENTE