English

Pop starja japoneze qeth kokën. Thyen rregullat pasi takon të dashurin (VIDEO)

Pop starja japoneze ka qethur kokën e saj duke ofruar një apologji të filmuar pas prishi rregullat e firmës së saj të Menaxhimit duke kaluar një natë me të dashurin e saj.

Minami Minegishi kërkoi falje për tifozët e saj dhe tha se ajo nuk do të lërë grupi AKB48, i cili shihet nga miliona fansa në YouTube.

Kompania e menaxhimit të grupit AKB48 tha se Minegishi, 20 vjeç, kishte dështuar.

Por tifozët e kanë mbrojtur atë, duke thënë se ajo ka të drejtë për një jetë normale.

Qethja e kokës është një formë tradicionale që tregon pendim në Japoni.
Apologji Minegishi erdhi disa orë pasi një gazetë publikoi fotografitë e saj në momentin që ishte duke lënë banesën e të dashurit të saj, Alan Shirahama, një balerin i talentuar.

Minami Minegishi është një nga anëtaret e para të grupit AKB48, jashtëzakonisht popullore.
Në videon e postuar në faqen zyrtare AKB48, ajo tha se kishte marrë vendim për të qethur për të treguar pendim për një veprim të pamenduar "dhe të papjekur".

"Unë nuk besoj se vetëm duke bërë këtë do të thotë se unë mund të falem për atë që kam bërë, por gjëja e parë që mendova ishte se unë nuk dua të lë AKB48," tha ajo.

Duke qarë dhe duke ulur kokën e saj, ajo shpjegoi pendimin e saj për 4 minuta në video.
"Nëse është e mundur, uroj nga thellësia e zemrës sime për të qëndruar grup. Gjithçka kam bërë është krejtësisht faji im, unë jam e keqe".

Grupi është i përbërë nga disa vajza - të cilat variojnë nga mosha adoleshente deri në të 20-tat e hershme dhe shfaqen çdo ditë në teatër dhe rregullisht në televizion, në reklama dhe në revista.

Ato portretizojnë një imazh të njohur si "Kawai", dhe janë bërë një fenomen i madh si në Japoni dhe gjithnjë e në vende të tjera aziatike.

Kusht për të qenë pjesë e një akti të tillë të suksesshëm është se vajzat nuk duhet të takojnë kurrë djem.

Zyra e menaxhimit të AKB48, tha se Minegishi do të rikthehet pas një stazhi si dënim "pasi ka shkaktuar një telash për tifozët".

Disa tifozë dhe komentatorë thonë se Minegishi shkoi shumë larg me faljen e saj publike, dhe se kjo ishte e panevojshme.

"Çfarë është pika e këtij ekzekutimi publik? Është si diçka nga lufta e një shteti totalitar", tha një tifoz në Twitter.
1631

KOMENTE