English

Adnand Perlat Qorri, arrestohet nga policia e Tiranës

Nga Komisariati i Policsië Nr.1 Tiranë u krye arrestimi ne flagrance i shtetasit :
Adnand Perlat Qorri, 40 vjec, lindur e banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u krye pasi dje në afërsi të rrugës “Mihal Grameno” u kap në kushtet e flagrancës bazuar në informatat e saktë mbi vendodhjen e tij.

Pas një kontrolli të imtësishëm të realizuar në banesën e shtetasit Adnand Qorri jane gjetur dhe sekuestruar me cilesinë e provës materiale armët e mëposhtme:
- Nje pistolete me ngjyre te zeze me mbishkrimin “TANFOGLIO”me nr.VD 2886.
- Nje pistolete me ngjyre te zeze me mbishkrimin “GLOCK-22” me nr.XB569.
-Disa krehëra metalike me fisheke model 56 kaliber 7.62mm.
- Një armë zjarri automatike Model 56 kaliber 7.62mm me Nr.3019395.
-Disa gezhoja Model 56 kaliber 7.62 me kapsolle te plasur.
- Nje fishek arme gjahu kaliber 12 mm me gezhoje plastike,me ngjyre te bardhe.
- Kater krehera pistolete me ngjyre te zeze pa fisheke.
- 25(njezete e pese) fisheke pistolete model56,kalber7.62mm.
- Nje automjet tip “Nisan”me ngjyre gri me targa TR4562I, ne pronesi te shtetasit Adnand Qorri, i cili nuk ka dokumentacionin perkates.

Materialet hetimore në ngarkim të tij, do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tirane, për konsumim të veprës penale të Prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve luftarake, parashikuar nga neni 278 dhe 274te K.Penal.

KOMENTE