Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hugo Chavez kthehet në Venezuelë pas trajtimit për kancer
English

Hugo Chavez kthehet në Venezuelë pas trajtimit për kancer

Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez është kthyer në vend pas marrjes së trajtimit për kancerin, në Kubë.

Në tre mesazhet e postuara në Twitter, Z. Chavez, 58 vjeç, falënderoi Presidentin Kuban dhe ish-udhëheqësin Raul dhe Fidel Castro.

Ai gjithashtu falënderoi venezuelianët për mbështetjen e tyre dhe tha se ai do të vazhdojë trajtimin në vendin e tij, në shtëpi.

Ai ka qenë president për 14 vjet dhe u rizgjodh për një mandat tjetër gjashtë-vjeçar në tetor 2012, por betimi i tij u shty për shkak të sëmundjes së tij.

Z. Chavez shkoi në Havanë për kirurgji më 11 dhjetor, operacioni i tij i katërt në një periudhë 18-mujore për kancerin i cili per here te pare u diagnostikua në mesin e vitit 2011.

Javën e kaluar imazhet e para te tij pas operacionit janë transmetuar nga qeveria e Venezuelës.

Ai ishte fotografuar duke qeshur, në shtrat duke lexuar një gazetë, me dy bijat e tij nga ana e tij.

KOMENTE