Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Veselin Vllahoviç dënohet me 45 vjet burg për krime lufte në Ballkan
English

Veselin Vllahoviç dënohet me 45 vjet burg për krime lufte në Ballkan

Një gjykatë në Bosnje-Hercegovinë ka dënuar një ish komandant paraushtarak serb me 45 vjet burg për krime lufte gjatë konfliktit të 1992-1995 në Ballkan.

Veselin Vllahoviç, i njohur si "përbindëshi Grbavica", u gjet fajtor për më shumë se 60 akuza, përfshirë vrasje, përdhunim dhe tortura të civilëve boshnjakë muslimanë dhe kroatë në Sarajevë.

KOMENTE