Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kryeministri serb: Nuk mund të nënshkruajmë kapitullimin
English

Kryeministri serb: Nuk mund të nënshkruajmë kapitullimin

"Nuk mund të nënshkruajmë kapitullimin. Kolegut tim, kryeministrit francez Jean-Marc Ayrault ia kam dëshmuar, se dialogu me Prishtinën ishte i tillë, që vetëm mungonte një vagon ku do ta nënshkruanim kapitullimin. Negociatat çuan deri në një farsë të plotë”, ka thënë Daçiç për gazetën “Veçernje novosti”.

Kjo ka qenë deklarata e Kryeministrit serb Ivica Daçiç, i cili ka deklaruar se Beogradi dëshiron të arrijë një marrëveshje me Kosovën, por Serbisë i është ofruar vetëm kapitullimi të cilin nuk mund ta pranojë.

Kryeministri serb ka theksuar se, janë të mundshme vetëm disa korrigjime të vogla, për të cilat u bë fjalë në Bruksel dhe negociata në thelb nuk do të ketë më.
Sipas Daçiçit, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Catherine Ashton duhet që në 10 prill të hyjë në procedurën e paraqitjes së raportit të vet, transmeton Qik-u.

“Kjo, praktikisht, do të thotë, që deri atëherë të deklarojmë, nëse e pranojmë apo jo”, ka thënë Daçiç.

KOMENTE