Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ish-shefi i marinës në Guinea-Bissau akuzohet në SHBA për trafikimin e kokaine
English

Ish-shefi i marinës në Guinea-Bissau akuzohet në SHBA për trafikimin e kokaine

Një ish-shefi i marinës në Guinea-Bissau është paraqitur në një gjykatë amerikane me akuzën e lidhjes me trafikimin e kokainës, kanë thënë zyrtarët.

Rear Adm Hoze Américo Bubo Na Tchuto u dërgua në Nju Jork, pasi ai u arrestua ndërsa udhëtonte në një jaht në Atlantik në lindje.

Admirali Na Tchuto është përshkruar nga SHBA si një Kingpin në tregtinë e madhe të drogës, në Guinea-Bissau.

Shteti i vogël i Afrikës lindore është një pikë strategjike e kontrabandës së drogës.

Kokaina kontrabandohet në Guinea-Bissau nga Amerika Latine para se të futet në rrugën e saj në Evropë dhe SHBA-së.

KOMENTE