English

Arrestohen pasi vjedhin naftë nën petkun e punonjësit

Policia e shtetit bën me dije se janë arrestuar ne flagrance shtetasit:

2.Endri Mane, vjec 30, banues në Fier.

3.Orgest Bicaku, vjec 22, banues në Kuman Fier

Arrestimi i ketyre shtetasve u be per vepren penale te “Vjedhjes se kryer ne bashkpunim ” parashikuar nga neni 134/2 i K. Penal, pasi dyshohen se ne bashkëpunim me njeri tjetrin, kenë shkuar në zonën naftëmbajtëse në Marinëz dhe me një mjet tip furgon Benc me targa AA767 CM dhe kane vjedhur një sasi nafte duke u paraqitur si operatore prodhimi.

Jane sekuestruar në cilësinë e provës materiale mjeti tip furgon Benc me targa AA767 CM, si dhe një depozite 500 litrash, 11 bidona 30 litra, 1 bidon 200 litrash të cilët ndodheshin ne automjet.

KOMENTE