Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shkollat e Kosovës shumë shpejt do të lejojnë simbolet fetare
English

Shkollat e Kosovës shumë shpejt do të lejojnë simbolet fetare

Tashme deri tani nuk lejohej me ligj qe ne shkollat e Kosoves te mbahej shamia, por tani shume shpejt do te jete ndryshe.

Lajmin e bën të ditur e përditshmja “Zëri” që shkruan se do të ngrihet një komision këshillues për liritë fetare, i themeluar nga kryeministri Hashim Thaçi.

Ky komision pritet që të marrë vendim për këtë çështje. Në krye të komisionit është deputeti i Partisë së Drejtësisë, Amir Ahmeti.

Mësohet se Thaçi e ka marrë vendimin për krijimin e një komisionit të tillë pasi Ahmeti dhe disa deputetë të tjerë të PD-së kanë kërcënuar se do braktisin koalicionin.

KOMENTE