Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Florije Peçi, e mbijetauar e tragjedisë së Himarës sjell në jetë vajzën e saj Gadiela
English

Florije Peçi, e mbijetauar e tragjedisë së Himarës sjell në jetë vajzën e saj Gadiela

Kaluan muaj gati 1 vit nga tragjedia e Himarës që mori jetën e dhjetra të rinjve.
Por kjo tragjedi la gjurmë të thella dhimbje te familjarët por dhe të gjithë shiptarët.

"Tragjedia" për një prej të mbijetuarave vazhdoi edhe më tej. Përveç dhimbjes dhe traumës vajzës ju desh të përjetonte dhe një shtatzani që askush nuk e ka marrë vesh të vërtetën.

Tashmë Florije Peçi, një prej të mbijetuarave të tragjedisë së Himarës, është bërë nënë. 22-vjeçarja ka sjellë në jetë një vajzë të shëndetshme, të cilën e ka quajtur Gadiela.

Historia e Florijes është tejet e dhimbshme. Pas aksidentit tragjik në Himarë, ajo ra në koma dhe u dërgua për kurim në një klinikë shëndetësore në Austri.

Po cili është babai i Gadielës?

Vetëm pak javë pas mbërritjes së saj pranë familjarëve në Shqipëri, Florija mëson se pret një fëmijë. Gjendja e saj shëndetësore u ndërlikua akoma më shumë me këtë shtatzëni të papritur. Mendohet se Florija është përdhunuar gjatë qëndrimit të saj në klinikën austriake. Prokuroria Shqiptare ka ngritur padi për të zbardhur çështjen, ndërsa pritet edhe përgjigjja e analizave të ADN-së për të mësuar se cili është babai i fëmijës.

KOMENTE