Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Google zbulon sulme të motivuara politikisht
English

Google zbulon sulme të motivuara politikisht

Google thotë se ka zbuluar dhe ndaluar mijëra sulme që synojnë llogari e-maile të përdoruesve iranianë, përpara zgjedhjeve presidenciale të 14 qershorit.

Në një deklaratë online, firma tha se kishte vënë re një "kërcim të konsiderueshëm" në vëllimin e përgjithshëm të rajonit në tri javët e fundit.

Koha dhe objektivat sugjeruan se sulmet ishin "të motivuar politikisht".

Sondazhi i së premtes është i pari që nga viti 2009, kur presidenti Mahmud Ahmadinexhad fitoi një mandat të dytë të diskutueshëm.

Zgjedhjet kishin shkaktoi protesta të ashpra, me votuesit që akuzonin kampin Ahmadinexhadit për manipulim të rezultateve në favor të tij.

KOMENTE