Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topalli: Mësuesit e Shkodrës dhe të gjithë Shqipërisë, do votojnë 44
English

Topalli: Mësuesit e Shkodrës dhe të gjithë Shqipërisë, do votojnë 44

Jozefina Topalli dhe kadidatët për deputetë të Qarkut Shkodër patën një bashkëbisedim me profesorë, mësuese e mësues të qytetit për planin konkret të PD-së për arsimin.

Vendi i mësuesit, tha ajo, është në majën e piramidës së vlerësimit, ndaj dhe unë ndihem krenare që kemi rritur me 120-140 % rrogat e arsimtarëve të të gjitha niveleve, dhe prapë do i rrisim. Mësuesit do i përgjigjen me votë vendimtare fyerjeve të Edi Ramës:

“Kryeministri Berisha u ka premtuar arsimtarëve se do ta kenë rrogën 700 dollarë. Është një premtim i fortë që kryeministri Berisha do ta mbajë në katër vitet e ardhshme.”

“Nuk ka mësues, nuk ka njeri të shkolluar që të pranojë të ketë model njeriun që thotë për mësuesin injorant, për fëmijët të paditur dhe analfabetë dhe të thotë që modeli ynë është Tom Doshi”, tha Jozefina Topalli

Mësuesit e Shkodrës dhe të gjithë Shqipërisë, do votojnë 44, do votojnë projektin e PD-së për Shqipërinë e zhvilluar.

KOMENTE