Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Brazil. Masa të rrepta për Botërorin 2014. Rregullat në stadium
English

Brazil. Masa të rrepta për Botërorin 2014. Rregullat në stadium

Brazili po pregatitet për të pritur Botërorin 2014 në futboll.
Masa të shumta sigurie por dhe rikonstruktime të ndryshme janë bërë nëpër stadiume.
Masat e reja që përfshijnë ndalimin e tifozeve të zhveshur në stadiumin Maracana Rio de Janeiro kanë shkaktuar zemërim në Brazil.

Rënie të instrumenteve dhe shufra flamuri të përdorura tradicionalisht nga grupet e organizuara të tifozëve gjithashtu mund të ndalohen, shprehet administrata e re e stadiumit.

Kritikët janë duke e quajtur "kolonizimin" dhe "borgjezim" masat pas modernizimit prej 450 milion dollarë të stadiumit.

Maracanã është rinovuar për të pritur ndeshjen finale të Kupës së Botës të vitit të ardhshëm.

Planet u njoftuan nga kryetari i konsorciumit të stadiumit Joao Borba.

KOMENTE