English

Vjerri dhunon sksualisht nusen e djalit në sy të mbesave

Karafil Topi, 72-vjeçari nga Korça arrestohet nga uniformat blu te Korçes me akuzen e ngacmimit seksual ndaj nuses ne sy te mbesave.

Ky është vendimi i masës së sigurisë që ka dhënë gjykata e Korçës, për ngacmuesin e nuses së tij, gjatë kohës që djali i tij ishte emigrant në Greqi. Gjatë seancës gjyqësore, 72-vjeçari i ka mohuar akuzat, duke deklaruar se nusja e djalit ka sajuar gjithçka. Avokati mbrojtës ka kërkuar një masë më të lehtë sigurie për shkak të moshës, por gjykata ka vendosur të mbajë në burg 72-vjeçarin.

Dy ditë më parë Fatime Topi, nga fshati Bitinckë i rrethit të Devollit, ka deklaruar para bluve, se vjehrri i saj, Karafil Topi e ngacmonte seksualisht që prej muajit prill deri në momentin kur bashkëshorti i saj e kapi në flagrancë babain dhe e denoncoi në polici, korrik. Madje, ajo ka deklaruar se vjehrri e ka dhunuar seksualisht në sy të 5 mbesave të tij.

KOMENTE