Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Obeziteti të detyron të flesh në katin e parë të shtëpisë
English

Obeziteti të detyron të flesh në katin e parë të shtëpisë

44-vjeçari irlandez është i detyruar të flerë në katin e poshtëm të shtëpisë së tij pasi nuk mund të ngjitë shkallët e katit të dytë që të çojnë në dhomat e gjumit, pasi është shëndoshur mjaft për shkak të sëmundjes së tij.

Ritchie Doyle, nga Bantry, KS County, është duke kërkuar që këshilli i tij lokal ta lëvizë atë në një shtëpi më të rehatshme.

Ai ka një ulçeracion të këmbëve tani dhe jeton vetëm me mbështetjen e një freskore oksigjeni.
Z. Doyle, i cili ka lindur në Dublin, thotë se ai ka qenë në listën e pritjes për një shtëpi për më shumë se një vit.

Ai pretendon se gjendja e tij është përkeqësuar më tej çdo ditë.
'Numri i kamionëve dhe makinave që kalojnë çdo ditë para shtëpisë time ka çuar mua në spital, ku u diagnostikova me helmim monoksid karboni. Çdo ditë gjendja ime përkeqësohet.
Z. Doyle thotë se ai mund të hyjë në banjon e vet për shkak se ajo është në katin e parë, por dëshiron edhe një shtrat në katin e parë.

Rasti i tij ka qenë i mbështetur nga këshilltarja Kathleen Tassyman.
Ajo i tha gazetës: "Shtëpia këtu thjesht nuk është e përshtatshme për Ritchie dhe gjendjen e tij. Ai duhet të lerë derën e hapur për ajër që të marrë frymë si duhet.
Por në këtë mënyrë ai është i ekspozuar nga tymi i makinave për shkak të trafikut të madh që kalon para shtëpisë së tij, tha Cllr Tassyman.

KOMENTE