English

Vjen për të pushuar në vendlindje dhe gjen vdekjen te Uji i Ftohtë Vlorë, nga masakra e djeshme (VIDEO)

Breshëria e një arme kallashnikov u ka marrë jetën tre personave, ndërsa ka dyshime se dy të tjerë kanë mbetur të lënduar, në një plazh privat në qytetin e Vlorës, në afërsi të vendit të njohur në këtë zone si Kalaja.

Policia e Vlorës ka dalë mbrëmë me një deklaratë për mediat duke bërë të ditur ngjarjen e rëndë si dhe emrat e personave që kanë humbur jetën. Ndërkaq, referuar të dhënave nga grupi hetimor, mësohet se Sokol Isufaj ka qenë në plazh i shoqëruar me një person tjetër. Të dhënat flasin se personi që e shoqëronte Isufajn, është një person i njohur i tij, që mund të jetë edhe njeriu që do të japë sinjale për të ngritur saktë pistën hetimore. Pak metra më larg, mësohet se kanë qenë të vendosur dy burra, në shoqërinë e të cilëve ka qenë edhe një femër. Sherri ka nisur mes tyre pikërisht në kohën kur dy palët kanë qenë në plazh. Nuk dihet nëse në momentin e konfliktit Sokoli ka qenë i vetëm apo nën shoqërinë e mikut të tij, por janë dëshmitarë të shumtë të cilët flasin në lidhje me konfliktin e dhunshëm mes një personi nga pala tjetër dhe 34-vjeçarit nga Fieri. Personi që është konfliktuar me fierakun mësohet se ka telefonuar një shokun e tij, i cili kambërritur me një makinë amerikane dhe ka shkrehur mbi personin që ishte konfliktuar me shokun e tij një karikator kallashnikovi. Dëshmitarët i kanë thënë policisë se në makinën e vrasësit janë larguar edhe dy persona të tjerë. Kështu policia ka shpallur në kërkim tre persona, ndërkohë që po kërkohet edhe femra që ka qenë në shoqërinë e dy vetave që u bënë shkak i sherrit me 34-vjeçarin Isufaj.

Dy viktimat e tjera

Sejdi Bajlozi, 17-vjeçari nga Prrenjasi, mësohet se ka qenë në vendin e ngjarjes krejt rastësisht. Djali mësohet se kishte disa ditë që qëndronte në Vlorë bashkë me motrën I.Bajlozi për pushime. Motër dhe vëlla, saktësohet se ishin vendosur tek halla e tyre, ndërsa në atë moment adoleshenti ka qenë duke kaluar afër vendit ku personi i armatosur kishte vendosur të qëllonte mbi fierakun. Mbi 17-vjeçarin mësohet se kanë rënë tre plumba duke i marrë jetën në vend. Familja e tij reagoi me shpejtësi, menjëherë pasi policia kishte ofruar të dhëna se viktima kishte qenë i shoqëruar edhe me një person tjetër. Por, ngjarja është sqaruar sapo halla dhe motra e tij kanë mbërritur në morgun e spitalit të Vlorës. Gjithashtu, mbi 7 plumba dyshohet se kanë rënë edhe mbi trupin e Diana Ademit. Sipas të dhënave që vijnë nga vendi i ngjarjes, mësohet se gruaja është gjendur përballë vrasësit në momentin që ka nisur të qëllojë mbi Isufajn. Gruaja që është e moshës 53 vjeç, sipas policisë, është nga Vlora, por jetonte prej shumë vitesh jashtë vendit.

Për autorin e dyshuar të kësaj ngjarjeje të rëndë, nuk ka ende një identikit të tij edhe pse dëshmitarët i kanë treguar policisë se ai është larguar nga skena e krimit me një automjet tip fuoristradë.
1848

KOMENTE