English

7 vjeçari nga Vushtria e Kosovës aksidentohet për vdekje në Durrës

Një fëmijë i vogël ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në Durrës. Burime nga qyteti bregdetar bëjnë me dije se një 7 vjeçar nga Vushtria e Kosovës me iniciale E.Z është aksidentuar në afërsi të shkollës “Bajram Curri” nga një motoçikletë që lëvizte me shpejtësi pranë kësaj shkolle, drejtuesi i së cilit është larguar menjëherë me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Por mësohet se mbas mbërritjes në spital ai ka humbur jetën
Drejtuesi i mjetit që shkaktoi aksidentin është larguar nga vendngjarja.

Në vengjarje kanë mbërritur forcat e policisë të cilët po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit të aksidentit.

KOMENTE