English

Makina e google street view godet dy autobusa dhe një kamion

Një makinë e Google Street View goditi dy autobusë të transportit publik dhe një kamion në qytetin Bogor, Indonezi.

Policia tha se shoferi i makinës goditi autobusin e parë, që u shfaq në "panik", ndaj shoferi i autobusit reagoi me zemërim, dhe u përpoq për të nxjerrë jashtë nga rruga makinën e google.

Në këtë mënyrë manovrimi, automjeti goditi një autobus të dytë dhe pastaj kamionin, sipas raporteve të medias lokale.

Është e paqartë nëse dikush ishte lënduar në vendngjarje. Google ka konfirmuar vetëm si incident.

"Ne i kemi marrë incidentet si ky shumë seriozisht. Ne jemi duke punuar ngushtë me autoritetet lokale për të trajtuar situatën," tha Vishnu Mahmud, kreu i komunikimit për Google në Indonezi, për agjencinë e lajmeve AFP.

Fotot e incidentit janë postuar në një faqe interneti indoneziane nga një dëshmitar okular.

KOMENTE