Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Masakër në Uashington
English

Masakër në Uashington

Një person i armatosur i cili vdiq pasi vrau 12 persona në një instalim detar në Washington DC është identifikuar si një ish-tekniku i Marinës.

Aaroni Alexis, 34 vjeç, i Fort Worth, Texas, vdiq në një betejë me armë me policinë gjatë trazirave në Uashington Navy Yard.

Tetë të tjerë u plagosën në sulmin, i cili filloi rreth orës 8:20 sipas kohës lokale (12:20 GMT) të hënën.

Presidenti amerikan Barak Obama urdhëroi flamuj të ulur në gjysmë shtize në Shtëpinë e Bardhë dhe në Kapitol Hill.

Ai tha se mbante zi dhe dënoi "aktin frikacak".

Alexis ishte bërë agresiv dhe vrau 8 persona vetëm kur policia kishte rrethuar atë duke i kërkuar të dorëzohej.
Arsyeja akoma nuk është e qartë pasi versioni zyrtar akoma nuk është dhënë.
Marinsi kishte shërbyer në marinë nga 2007-2011 dhe mediat amerikane shprhen se ai ishte larguar nga ushtria pasi ka pasur një seri çështjesh sjellje të pahijshme gjatë shërbimit të tij.

KOMENTE