Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Venezuela sekuestron fabrikën e letrës higjienike për të shmangur mungesat në treg
English

Venezuela sekuestron fabrikën e letrës higjienike për të shmangur mungesat në treg

Qeveria e Venezuelës ka marrë përsipër një fabrikë të letrës higjienike për të shmangur çdo mungesë të produktit të saj.

Garda Kombëtare ka marrë kontrollin dhe zyrtarët do të monitorojnë prodhimit dhe shpërndarjen.

Më parë këtë vit zyrtarët urdhëruar që të mos ketë mungesë të letrës higjenike por me çdo kusht të gjendet zgjidhja në importimin e saj për t'iu kundërvënë një mungese kronike.

Javën e kaluar presidenti Nicolas Maduro krijoi një komitet të posaçëm për të trajtuar problemin, të cilën qeveria ia hedh fajin tregtarëve të paskrupullt.

Qeveria urdhëroi "pushtimin" e përkohshëm të impiantit Manpa në shtetin verior të Aragua, raportoi Radio shtetërore AVN.

Të enjten, Zv. Presidenti i Venezuelës Jorge Arreaza, tha se autoritetet "nuk do të lejojë rrethim të mallrave esenciale, apo çdo gabim në procesin e prodhimit dhe shpërndarjes."

Ministri i Tregtisë, Alexander Fleming, tha se kontrolli mbi fabrikën është në përputhje me ligjin venezuelian.

KOMENTE