Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Muji kur ke lindur të përcakton dhe profesionin
English

Muji kur ke lindur të përcakton dhe profesionin

Profesioni varet nga muaji kur ke lindur...

Profesioni varet nga muaji kur ke lindur!
Nuk është vetëm dëshira për punën që bën, por profesioni nuk vjen vetëm si pasojë e studimeve, dëshirës, mundësive. Mesa duket ka një statistikë që na dëshmon sesi të gjejmë profesionin e duhur në jetë dhe kjo varet dhe nga muaji në të cilin kemi lindur. Ja ku janë disa përcaktime sipas 12 muajve të vitit, citon Libero.it duke iu referuar statistikave.

Janari- Mjek ose përmbarues
Shkurti- Artist
Mars- Pilot ose muzikantë
Prill- Diktator
Maj- Politikan
Qershor- Fitues të cmimit Nobel
Korrik- Murator, shofer, trenist
Gusht- President
Shtator- Atlet dhe fizikantë
Tetor- gazetarë ose profesine zyre
Nëntor- Serial-killer ose skizofrenë
Dhjetor- Dentistë

KOMENTE