Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ligje mbi seksin nëpër botë
English

Ligje mbi seksin nëpër botë

Duhet të keni informacion madje edhe mbi mardhëniet intime në çift para se të keni shkuar në këto vende ku ekzekutohet edhe ligji mbi mardhëniet seksuale.

Ja se ç'bdodh në disa vende në botë:


Në Burkina Faso.

Gratë e martuara kanë pëlqimin e burrit të tyre, që të kenë një ose më shumë dashnorë.

Në Jordani.

Ligji vendas kërkon që çiftet e martuara të kenë marrëdhënie seksuale të paktën një herë në katër muaj.

Në Kongo.

Që kjo është një shoqëri matriarkale dihet dhe këtu gratë “bëjnë ligjin” edhe kur është fjala për seksin. Nëse gruaja do të kryejë aktin seksual, mashkulli nuk mund të refuzojë dhe duhet të plotësojë të gjitha dëshirat e saj, ndryshe gruaja ka të drejtë të ushtrojë dhunë ndaj tij.

Në Vyoming (SHBA).

Është e ndaluar që të keni marrëdhënie seksuale, kur ju jeni duke qëndruar në një dyqan.

Në Guam.

Ligji nuk i lejon gratë virgjëresha të martohen. Aty paguhet dikush nga prindërit, që t’i zhvirgjërojë ato para se të shkojnë tek burri. Ky njeri madje mund të ketë marrëdhënie seksuale edhe me gratë e reja, sidomos me ato që vijnë në dasmë.

Në Kolumbi.

Hera e parë e të bërit seks, e cila shpesh përkon me natën e parë të dasmës, duhet të ndodhë para syve të nënave.

Në Japoni.

Të derdhesh në fytyrën e partnerit, është një akt, që këtu e ka origjinën e lashtë. Ajo është e praktikuar që natën e dasmës.

Në Libi.

Ligji i lejon qeniet njerëzore që të kenë marrëdhënie seksuale me kafshët dhe kjo duket të jetë një praktikë e përhapur. Me një paralajmërim: që kafshët të jenë femra, sepse nëse janë meshkuj, dënohesh me vdekje.

Në Indonezi.

Meshkujt nuk mund të masturbohen në vend publik, se dënohen me vdekje.

Në Nevada.

Janë të ndaluara marrëdhëniet seksuale pa prezervativ.

Në Florida.

Është miratuar një vendim kundër seksit oral, rrezikoni burgim deri në 20 vjet

KOMENTE