Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kompania koreane tërheq reklamat raciste të cigareve
English

Kompania koreane tërheq reklamat "raciste" të cigareve

Kompania më e madhe e duhanit në Korenë e Jugut ka premtuar të ndryshojë fushatën reklamuese, pas akuzave për racizëm.

Posterat paraqitnin promovimin e një linjë të re të cigareve, duke paraqitur fotografitë e majmunëve veshur si reporterë të lajmeve, duke deklaruar "Afrika po vjen!"

Cigaret ishin pjesë e një linje të re në Afrikë. Kompania, KT & G, thotë se ato përmbanin duhan afrikan të pjekur dhe të thatë në një mënyrë tradicionale.

Paketat e cigareve përmbanin imazhe të majmunëve gjatë pjekjes së duahnit.

KOMENTE