Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjyshi shet nipin e tij për disa dollarë
English

Gjyshi shet nipin e tij për disa dollarë

Policia në shtetin indian të Punjab arrestoi sot tre persona të përfshirë në shitjen e një fëmijëraportojnë mediat lokale .

Feroz Khan Ludhiana nga qyteti ka rrëmbyer djalin e porsalindur Noori nga vajza e tij e divorcuar vajza duke e gënjyer në lidhje me vdekjen e fëmijës.

Më pas ai e ka shitur djalin te një punëtor në spital për 45.000 rupees ( 830 dollarë) . Ky i fundit rishet fëmijën për 300.000 rupi ( 5.500 dollarë ) tek një anëtar i stafit të laboratorit të quajtur Gurprit Singh nga e njëjta klinikë.

Z. Singh kontaktoi një blerës , një biznesmen Delhi , në Facebook duke i ofruar atij që të paguajë 800 rupi ( 14.700 dollarë) për të blerë fëmijën.

Noori nëna e djalit dyshoi për hilen e babait të saj, pasi e pa atë që kishte një shumë të madhe parash dhe alarmoi policinë , e cila i kapi fajtorët dhe ktheu fëmijën te nëna e tij.
Biznesmeni nga Delhi nuk është gjetur ende. Të gjithë të akuzuarit kanë qenë të akuzuar për rrëmbimin dhe mund të përballen deri në shtatë vjet prapa hekurave .
Në vitin 2011 , policia e Indisë pranoi se kishte mbi 800 banda në vend, ku operonin në rrëmbimin e fëmijëve për prostitucion dhe për të lypur nëpër Indi.

KOMENTE