Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Organizata Agimi i Artë . Vriten 2 persona dhe një tjetër plagoset
English

Organizata "Agimi i Artë". Vriten 2 persona dhe një tjetër plagoset

Jashtë zyrave të organizatës "Agimi i Artë" në Neo Iraklio të Atikës vriten 2 prsona dhe një tjetër mbetet i plagosur.

Gazeta greke “Kathimerini” njofton publikur mbi ngjarjen si dhe konfirmon me siguri se dy viktimat janë anëtarë të organizatës "Agimi i Artë".

Një motor është ndalur para një grupi njerëzish dhe ka qëlluar në breshëri me një armë të tipi ‘T Kallashnikov’, duke lënë të vdekur dy persona.

Të dyshuarit e këtij sulmi ishin të veshur me uniforma të zeza dhe helmeta.

Policia ka bllokuar të gjithë zonën, dhe po punon për identifikimin dhe arrestimin e vrasësve.

Sipas informacioneve të marra nga “Kathimerini”, edhe i plagosuri është anëtarë i Agimit të Artë. Në vendin e ngjarjes janë mbledhur menjëherë shumë anëtarë të organizatës, duke krijuar tension me policinë.

KOMENTE