Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Edi Rama vizitë zyrtare në Londër. Takime me Cameron dhe Blair
English

Edi Rama vizitë zyrtare në Londër. Takime me Cameron dhe Blair

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe. Mësohet se kreu i qeverisë, është nisur që mesditën e djeshme drejt Londrës.

Lideri i shqiptarëve, Edi Rama, gjatë ditës së sotme ka takuar kryeministrin britanik, David Cameron.

Në fjalën e tij kryeministri britanik David Cameron është shprehur se qeveria britanike mbështet integrimin evropian të Shqipërisë
Nga ana e tij, kreu i qeverisë, Edi Rama e njohu homologun e tij me reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare, në kuadër të luftës ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Gjithashtu kryeministri shqiptar është takuar sot edhe me presidentin e BERZH-it Suma Chakrabarti. Në takim ishin në pranishëm edhe Georgo Soros dhe përfaqësuesi i BERZH-it Erik Berglof, dhe përfaqësuesin e BERZH-it në Shqipëri Piotr Matczuk.
Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë vizitës së tij në Londër do të takohet edhe me këshilltarin e tij, ish-kryeministrin britanik Tony Blair, ku pritet që Rama të ndajë me Blair zhvillimet e fundit, reformat e ndërmarra deri më tani dhe sugjerime për detyrat më emergjente të qeverisë, në të ardhmen.

KOMENTE