Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
24 pllaka ari me vlerë 1.4 milionë dollarë, gjenden në tualetin e avionit
English

24 pllaka ari me vlerë 1.4 milionë dollarë, gjenden në tualetin e avionit

Një sasi e prej 24 pllaka ari me vlerë më shumë se 1.4 milionë dollarë janë zbuluar në tualetin e një avioni komercial në lindje të Indisë .

Pastruesit e gjetën arin në dy çanta në bordin e një fluturimi Jet Airways në aeroportin Kolkata , thanë zyrtarët .

India është një nga të parët në botë si konsumatorë të arit arit dhe importet janë parë si një kontribues i madh i vendit ndaj deficitit të llogarisë .

Ajo kohët e fundit ngriti përqindjen e arit dhe bizhuterive nga 10% deri në 15%.

Kjo ishte rritja e tretë për këtë vit si qeveria përpiqet për të frenuar kërkesën për metalin e çmuar , të cilin shumë Indianë tradicionalisht e grumbullojnë në besimin se do të sjellë siguri financiare .

Aeroplani thuhet se kishte ardhur nga Bangkok , raportoi media lokale.

"Stafi i pastrimit të aeroportit ishte duke bërë detyrat e tyre rutinë kur kanë gjetur çantat në WC e avionit , " tha drejtori i aeroportit BP Mishra për agjencinë e lajmeve AFP .

Ari ka qenë vlerësuar midis 70 dhe 90 milion rupi ( deri në 1.4 milion $ , ose 890.000 £ ) .

KOMENTE