Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shpallet fajtor pasi i hedh acid në fytyrë drejtorit të tij
English

Shpallet fajtor pasi i hedh acid në fytyrë drejtorit të tij

Një gjykatë në Moskë akuzoi si fajtor solistin e kompanisë së baletit "Bolshoi Ballet", Pavel Dmitrichenko për organizimin e një sulmi me acid ndaj drejtorit artistik të kompanisë.

Dy të pandehurit e tjerë janë dënuar si anëtarë të sulmit.

Acidi sulfurik i është hedhur drejtorit artistik Sergei Filin jashtë Moskës në banesën e tij në janar, duke i dëmtuar keq shikimin.

Dmitrichenko kishte pranuar se dëshironte keqtrajtimin e Z. Filinpor kishte mohuar se kishte hedhur acid ndaj tij.

Hetuesit thanë se Dmitrichenko kishte organizuar sulmin për shkak të një konflikti me Z. Filin.

Rasti ka zbuluar rivalitetet e hidhura dhe konfliktet në Bolshoi, një nga kompanitë më të famshme nëbalet dhe opera të Rusisë.

KOMENTE