Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Maska për fytyrë me portokall, mjaltë, vezë dhe limon
English

Maska për fytyrë me portokall, mjaltë, vezë dhe limon

Maskë për fytyra normale.

Përberesit:

3-4 lugë lenge portokalli
2 lugë mjaltë

Përzjejini mirë, me pas maskën alikoheni në fytyrë dhe qafë. Mbajeni 30min dhe mëpas shpëlajeni me ujë të vakët.

2. Maskë për fytyrë të yndyrshme

një e bardhë veze
½ e lëngut të limonit.

Përziejini të dy përbërësit, dhe më pas aplikohjini në fytyre duke shmangur pjeseët delikate si rrathët poshtë syve dhe anash buzëve. Mbajeni maskën në fytyrë per 30 min, më pas shpëlajeni me ujë të rrjedhshëm.

Mbani mend! Ju nuk keni përse të blini maska online, ju mund t'i përgatisni ato vetë në kushtet e shtëpisë.

KOMENTE