Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia arreston 18 vjeçarin, dyshuar si një prej babagjyshëve
English

Policia arreston 18 vjeçarin, dyshuar si një prej babagjyshëve

Policia e Tiranës njoftoi arrestimin e një të riu i cili dyshohet si njëri prej katër autorëve të grabitjes spektakolare të argjendarisë në një qendër tregtare në periferi të Tiranës.

I riu, i identifikuar si 18-vjeçari me inicialet K.K sipas burimeve nga "Top Channel"është arrestuar nga një patrullë policie për mungesë të lejes së qarkullimit dhe shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Por gjatë kontrollit të automjetit që drejtohej nga 18-vjeçari policia ka gjetur një maskë “babagjyshi” të ngjashme me ato të përdorura gjatë grabitjes.

Policia prangosi të riun, ndaj të cilit vec shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor mund të rëndojnë edhe akuzat e grabitjes.

Grupi hetimor po punon në këtë pistë për zbardhjen e një prej grabitjeve më spektakolare të ndodhura ndonjëherë në vendin tonë.

Më 24 dhjetor një grup prej 4 personash të maskuar me veshjen karakteristike festive dhe të armatosur, hynë në qendrën tregtare në lindje të Tiranës dhe nën kërcënimin e armëve grabitën një argjendari dhe mundën të largohen prej andej brenda pak minutash.

Pavarësisht mobilizimit të uniformave blu ende nuk është rënën në gjurmë të asnjërit prej grabitësve.

KOMENTE