Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Avioni i Singapor Airlines, ulje të detyruar në Baku me 467 pasagjerë
English

Avioni i Singapor Airlines, ulje të detyruar në Baku me 467 pasagjerë

Një avion Airbus A380 i kompanisë Singapor Airlines u detyrua të bëjë një ulje emergjente në Azerbajxhan për shkak të humbjes së presionit të kabinës.

Aeroplani po fluturonte nga Londra në Singapor dhe kishte 467 pasagjerë dhe 27 anëtarë të ekuipazhit në bord.

Linja ajrore tha se maska ​​të oksigjenit u vendosën dhe avioni u ul "i detyruar" në aeroportin Baku.

Ai tha se asnjë nga pasagjerët apo ekuipazhi nuk u plagos dhe se po hetohej se çfarë e shkaktoi problemin.

Nathan Phelps, një mbikëqyrës elektrike nga Uellsi jugor cili ishte në fluturim, i tha BBC se avioni po fluturonte në lartësinë 38.000 metra kur ai papritmas filloi të bjerë. Në ato momente maskat e oksigjenit u hapën dhe të gjithë menduam se asnjë nuk do të shpëtonte. Çdo gjë ishte drejt vdekjes.

Singapore Airlines tha se një aeroplan zëvendësimi do të marrë pasagjerët e bllokuar në Baku por ai do të arrijë në 7 janar.

Singapore Airline kishte dërguar edhe stafin nga Stamboll dhe Moska për të ofruar ndihmë në Baku.

KOMENTE