Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hashim Thaçi, përgëzon besimtarët ortodoksë me rastin e Festës së Krishtlindjeve Ortodokse
English

Hashim Thaçi, përgëzon besimtarët ortodoksë me rastin e Festës së Krishtlindjeve Ortodokse

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përgëzon besimtarët ortodoks me rastin e Festës së Krishtlindjeve Ortodokse.

Në telegramin e urimit thuhet:

Të nderuar qytetarë të besimit ortodoks,

Krishtlindjet janë një prej festave që i japin shpirt njerëzimit, përmes ringjalljes së shpirtit njerëzor dhe ripërtëritjes së besimit te Zoti. Kjo festë është festë e shpresës, e ngadhënjimit të jetës mbi vdekjen, ditë e paqes, e dashurisë, e njohjes dhe përqafimit të vlerave njerëzore.

Të na shërbejë për të treguar shpirtin tonë human, për t’iu dalë në ndihmë gjithë njerëzve që kanë nevojë për dorën e ndihmës, për të rritur e forcuar besimin në njëri-tjetrin, mes qytetarëve tonë dhe në gjithë botën.

Kjo ditë le të forcojë besimin tonë dhe të na shërbejë për ngritjen e humanitetit njerëzor, dashurisë dhe adhurimit në hyjnoren, në të madhërishmen, për të qenë më afër rrugës së drejtë.

Kam nderin që në emrin tim dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës, t’ju uroj Festën e Krishtlindjeve Ortodokse, me shpresën që ky vit të jetë vit i mirëqenies më të mirë për të gjithë ne.

Hashim Thaçi,
Kryeministër i Republikës së Kosovës

KOMENTE