Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kievi përgjaket. Shënohen 2 viktimat e para
English

Kievi përgjaket. Shënohen 2 viktimat e para

Kievi që prej disa javësh i përfshirë në protesta tashmë ka rezultuar dhe me vrasje.

Së paku dy vetë janë vrarë në përleshjet midis policisë dhe protestuesve në kryeqytetin ukrainas Kiev .

Prokurorët konfirmuan se të dy kishin vdekur nga plagë plumbash . Ata janë viktimat e para që prej fillimit të protestave në nëntor lidhur me refuzimin e qeverisë së një traktati të planifikuar me BE .

Përleshjet e së mërkurës filluan pasi policia shkoi për të çmontuar një kamp proteste .

Presidenti Viktor Janukoviç thuhet se po takohet me udhëheqësit e opozitës për të diskutuar krizën .

Përleshjet vijnë në ditën që ligjet e reja anti - protestë do të hyjnë në fuqi . Parlamenti miratoi ligjet javën e kaluar , duke shkaktuar protesta të përtërira , të cilat përfunduan në dhunë të dielën natën .

Qindra njerëz janë plagosur. Ndërkohë , ambasada e SHBA në Ukrainë thotë se ka anuluar vizat e " disa ukrainasve të cilët ishin të lidhur me dhunën " . Ajo nuk ka dhënë emra , por tha se ajo konsideronte veprime të mëtejshme kundër atyre që janë përgjegjës për dhunën aktuale.

KOMENTE