Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Koreja e Veriut, kërcënon se do të anullojë takimin për bashkimin familjar
English

Koreja e Veriut, kërcënon se do të anullojë takimin për bashkimin familjar

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të anullojë takimin për bashkimin familjar me Korenë e jugut një ditë pasi ra dakord në bërjen e këtij evenimenti.

Kreu i lartë ushtarak në një deklaratë tha se do të rishikojë marrëveshjen në qoftë se stërvitjet ushtarake të përbashkëta Korea e Jugut-SHBA do të shkojnë përpara.

"Dialogu dhe ushtrimet e luftës" nuk mund të shkojnë dorë për dore, thotë agjencia e lajmeve e Koresë së Jugut Yonhap lidhur me deklaratën e Koresë së Veriut.

Dy Koretë takimin e fundit të bashkimit të familjeve e ka mbajtur në vitin 2010.

Ribashkimi i ardhshëm është caktuar në 20 shkurt.

Në të kaluarën Koreja e Veriut e ka anuluar ribashkimin pas Jugu mori veprime që janë kundër.

Ajo është akuzuar se ribashkimin po e përdor si një mjet negocimi.

KOMENTE