Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
3 516 vende të lira pune. Lista me njoftimet më të fundit
English

3 516 vende të lira pune. Lista me njoftimet më të fundit

Suela Topi - Qeveria ka zbatuar të gjitha procedurat ligjore për lëvizjet në administratën publike. Ministrja për Inovacionin dhe Administratë Publike, Milena Harito, në një intervistë për "Shekullin" iu përgjigjet akuzave të përsëritura nga opozita. Ajo sqaron me shifra të gjitha lëvizjet e bëra në administratë. Harito pohon se janë 260 nëpunës që kanë dalë në listën e pritjes 62 prej të cilëve kanë dhënë dorëheqjen për arsye personale, ndërsa 26 janë rikthyer në detyrë në struktura të tjera.

Ndërsa thekson se është opozita e sotme, mazhoranca e djeshme e cila me largimet masive nga administrata shkaktoi dëme katastrofike që arrijnë në rreth 40 milionë euro. Shifra këto që sipas saj, faktojnë më së miri shkelësit real të ligjit për administratën. Edhe më masive, shton ajo, ishin largimet nga bashkia e Tiranës ku në më pak se dy vjet u larguan 1200 punonjës.

A ka sot një shifër se sa është numri total i të larguarve nga puna apo personave të dalë në listën e pritjes?

Numri i nëpunësve civilë të larguar nga puna prej 15 shtatorit të vitit 2013 është fare i ulët dhe nuk ka asnjë lidhje me shifrat e gënjeshtërta të trumbetuara nga opozita. Nga shërbimi civil kanë dalë në listë pritje 260 persona, për arsye ristrukturimi të departamenteve dhe pozicioneve të punës përkatëse. Por ashtu siç e parashikon ligji, 26 prej këtyre punonjësve të nxjerrë në listat e pritjes për arsyet e shpjeguara me sipër, janë ripunësuar në departamente apo institucione të tjera që kërkonin profilet dhe eksperiencën e tyre; ndërkohë janë dhënë 7 masa disiplinore, 5 persona kanë dalë në pension dhe 62 nëpunës civilë kanë dhënë dorëheqjen për arsye personale.Këto shifra të përmendura më sipër janë dhe treguesit e vërtetë të asaj çfarë ka ndodhur me administratën civile. Pra siç e shihni jemi shumë larg shifrave që trumbeton opozita, të cilat mbështeten në faqe interneti fiktive ku gjen ankime të rreme e të paverifikuara.

Ndërsa opozita akuzon për largime, mazhoranca është kundërpërgjigjur në të njëjtën mënyrë duke kujtuar të pushuarit në 8 vitet e qevisjes demokrate. Cilat institucione kanë qenë më të prekura nga këto ndryshime?

Lejomëni t’ju sjell në vëmendje një shifër që flet qartë: në 2005-2006, gjatë 9 muajve të parë të qeverisë Berisha, u larguan për arsye nga më qesharakët 2500 punonjës nga Policia e Shtetit. Që prej shtatorit 2013, deri në këto momente që bisedojmë, janë larguar nga Policia e Shtetit 247 punonjës. Ndër ta, një pjesë e madhe është larguar për shkelje të ligjit dhe dosjet e tyre janë dërguar në prokurori.

Ka një bilanc të plotë të lëvizjeve në 8 vite?

Bilanci i 8 viteve në detyrë të opozitës së sotme, përveçse rezultoi katastrofik në shumë aspekte (ekonomi në kolaps, korrupsion masiv, shkatërrim i sistemit arsimor dhe atij të shëndetësisë, kriminalitet i lartë), fatkeqësisht nuk kurseu as shërbimin civil. Disa nga masat e marra nga qeveria “Berisha” që në korrikun e vitit 2005, arritën të shkatërronin administratën publike brenda një periudhe rekord, duke çmontuar institucionet nëpërmjet spastrimeve në masë të nëpunësve profesionistë dhe të trajnuar, shkatërrimit të kapaciteteve të krijuara me mund dhe demit financiar marramendës për arkën e shtetit (rreth 40 milionë euro vetëm për largimet nga puna), apo emërimeve të paligjshme të militantëve me nivel të ulët profesional.

Krahas spastrimeve masive në institucionet qendrore të shërbimit civil, spastrimet dhe emërimet politike prekën të gjithë sektorët e administratës shtetërore, por disa prej tyre ishin më të preferuarat në goditjen nga qeveria e Partisë Demokratike. Administrata tatimore, ajo doganore, Policia e Shtetit u goditën më ashpër dhe me shpejt se institucionet e tjera. Lëvizjet e personelit në këto administrata, nga largimet apo uljet në detyrë kanë prekur sot rreth 70% të personelit të tre institucioneve në 12 muajt e parë të qeverisjes “Berisha”, sipas raportit të Komisionit Parlamentar mbi këtë çështje. E të mos harrojmë rreth 1200 të larguar nga Bashkia e Tiranës prej zotit Basha, në më pak se dy vjet, pikërisht ai që merr sot flamurin e mbrojtjes së administratës. Hipokrizi e plotë.

Po sa i përket largimeve të bëra pas largimit të LSI-së nga koalicioni i djathtë, ka një shifër?

Reagimi ishte po aq i ashpër në 3 muajt fundit të qeverisjes së Partisë Demokratike pas shkëputjes së Lëvizjes Socialiste për Integrim. Punonjësit e identifikuar si "të LSI-së" dhe jo të administratës, u nxorën në rrugë brenda 24 orëve, në kundërshti të plotë me ligjin e Nëpunësit Civil.

Lëvizjet në administratë

260 persona është numri i personave të dalë në listën e pritjes për arsye ristrukturimi të departamenteve dhe pozicioneve të punës përkatëse.

26 prej këtyre punonjësve të nxjerrë në listat e pritjes janë ripunësuar në departamente apo institucione të tjera që kërkonin profilet dhe eksperiencën e tyre 7 janë masat disiplinore, 5 persona kanë dalë në pension 62 nëpunës civilë kanë dhënë dorëheqjen për arsye personale

Ndryshimet në ligj, ministrja: Opozita refuzoi bashkëpunimin

Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito reagon pas akuzave të opozitës për mungesë transparencë lidhur me ndryshimet në ligjin për “Nëpunësin Civil”. Sipas saj opozita refuzoi të bëhej pjesë e diskutimeve edhe pse ftesa iu bë me shkrim dhe publikisht, disa herë.

Ky qëndrim, shton ajo, është për arsyen e vetme sepse në mungesë të një kauzë serioze, kjo çështje është një nga temat e sulmeve populiste të Lulzim Bashës dhe Sali Berishës, ndërkohë që janë ata përgjegjësit për gjendjen dramatike në të cilën gjetëm shërbimin civil, në shtator të vitit të shkuar. Sa u përket pretendimeve për vonesa në publikimet e vendimeve në Fletoren Zyrtare ajo pohon se është një procedurë tërësisht brenda kufijve ligjorë.

Miratimi nga qeveria i ndryshimeve në ligjin për “Nëpunësin Civil” ka sjellë reagimin e opozitës sipas të cilës këto ndryshime janë bërë në mungesë të plotë të transparencës. Madje Basha kërkoi tërheqjen e projektligjit. Keni një përgjigje për këto qëndrime?

Këto deklarata janë gënjeshtrat e radhës të opozitës, të pabazuara në asnjë fakt. Në të vërtetë mazhoranca ka kërkuar, së pari me shkrim, bashkëpunimin e opozitës. Më pas i kemi propozuar zyrtarisht dhe publikisht të ulemi në tryezë dhe të diskutojmë mbi ndryshimet që nevojiteshin për t'u kryer për ligjin në fjalë. Madje një pjesë e opozitës, Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet, pranoi të bisedonim dhe dëgjoi argumentet tona, pa u fshehur pas retorikës populiste.

Por PD-ja e ka refuzuar dialogun. Nuk dëshirojnë as të ulen e të bisedojnë, qoftë edhe pa rënë dakord, sepse në mungesë të një kauzë serioze, kjo çështje është një nga temat e sulmeve populiste të Lulzim Bashës dhe Sali Berishës, ndërkohë që janë ata përgjegjësit për gjendjen dramatike në të cilën gjetëm shërbimin civil, në shtator të vitit të shkuar.

Kur pritet të votohen në Kuvend ndryshimet e miratuara nga qeveria në ligjin për “Nëpunësin Civil”?

Qeveria në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë ka përgatitur prej muajsh disa amendime në ligjin për “Nëpunësin Civil”, duke filluar nga ai që është edhe i domosdoshëm për organizimin e qeverisë tonë: varësia e Departamentit të Administratës Publike, nga ministri përgjegjës për administratën dhe jo më nga ministri i Brendshëm. Sigurisht Kuvendi i Shqipërisë është institucion i pavarur dhe vepron sipas procedurave që parashikon rregullorja e tij. Për rrjedhojë ndryshimet do të paraqiten pasi të jenë respektuar të gjitha procedurat e nevojshme

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Aktit Normativ ende nuk është publikuar në Fletoren Zyrtare. Është normale kjo vonesë?

Kjo është një tjetër zhurmë e pajustifikuar e opozitës së dëshpëruar. Publikimi i vendimit kryhet nga institucioni përkatës, sipas afateve ligjore dhe në dijeninë time nuk ka asnjë vonesë apo shkelje të procedurave.

Vendimi i Kushtetueses për Aktin Normativ, PD kundër juristit të saj

Partia Demokratike pranon se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Aktit Normativ, i cili shtynte hyrjen në fuqi të ligjit për “Nëpunësin Civil” hyn në fuqi vetëm pas botimit në Fletoren Zyrtare. Ndryshe nga pretendimet e juristit të demokratëve, Ivi Kaso sipas të cilit, me zbardhjen e vendimit të Kushtetueses qeveria duhet të zhbëjë vendimet e saj për lëvizjet në administrate, deputeti i PD-së, Oert Bylykbashi pranon se efektet e këtij vendimi ende nuk janë bërë ligjore. “Kushtetuta përcakton se vendimi hyn në fuqi pasi botohet në Fletoren Zyrtare”, - pranoi dje Bylykbashi. Ndërsa Kaso kishte deklaruar më herët se: “Vendimi i Gjykatës Kushtetuese zhbën vendimet e paligjshme të administratës të kryera nga data 1 tetor”.

Bylykbashi akuzoi ndërkohë qeverinë se po pengon botimin e këtij vendimi në Fletoren Zyrtare. “Ligji detyron Qendrën e Botimeve Zyrtare ta botojë atë brenda 10 ditësh. Gjykata Kushtetuese e ka dërguar vendimin të zbardhur që në datë 5 Shkurt. Sot kanë kaluar 8 ditë nga skadimi i afatit më datë 15 shkurt, dhe vendimi vazhdon të mbahet peng me urdhër të Kryeministrit. Ndërkohë janë botuar akte me datë më të vonshme se vendimi i Gjykatës”, - deklaroi dje ai. Sipas ligjvënësit demokrat qëllimi i vetëm është që ky vendim të mos marrë fuqi deri sa mazhoranca të miratojë ligjin që anulon vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

“Ndërkohë që mijëra vetë janë larguar nga puna në mënyrë antikushtetuese, qeveria vazhdon me largimet e paligjshme me pretendimin se vendimi i Gjykatës nuk ka hyrë në fuqi. Kjo është një pengmarrje mafioze e shtetit, Kushtetutës, ligjit dhe gjykatës nga kryeministri Rama. Ky akt është përdhosja më e rëndë ndaj Gjykatës Kushtetuese dhe gjyqësorit në përgjithësi”, - deklaroi ai. Bylykbashi shtoi se përgjegjësi direkte për këtë veprim mban drejtoresha e Qendrës së Botimeve Zyrtare dhe Ministri i Drejtësisë që e ka në varësi por dhe kryeministri e qeveria. “Partia Demokratike i siguron personat përgjegjës direkt, por dhe urdhëruesit e tyre se ne do të kërkojmë deri në fund drejtësi për këtë skandal të paprecedent”, - përfundoi Bylykbashi.

Shërbimi i Punësimit, 3516 vende të lira pune në 65 qytete të Shqipërisë

Suela Topi

3,516 është numri i vendeve të lira të punës të bëra publike tashmë nga Shërbimi Kombëtar i Punësimit. Në faqen zyrtare të këtij Shërbimi janë bërë publike nevojat e tregut të punës për 65 qytete të Shqipërisë duke treguar dhe procesin e aplikimit për vendin e përshtatshëm.Kërkesat e tregut vënë theksin tek profesioni. Inxhinierë, kimistë, mjekë, por dhe marangozë apo rrobaqepës janë disa nga profesionet më të kërkuara të cilat do të mundësonin punësimin e të papunëve.

Kërkesa këto që janë theksuar dhe nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj ndërsa ka bërë publike listën e vendeve të lira të afishuara tashmë dhe në faqen zyrtare të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, http://puna.gov.al/VLPDisplay.aspx. “Kryesisht inxhinierë, mjekë dhe ata me arsim profesional. Nëse kërkon një vend pune, apliko tani”, - bën apel ministri Veliaj nëpërmjet rrjetit social facebook. Pak ditë më parë ishte kryeministri Edi Rama i cili theksoi se arsimi profesional është alternativa e duhur për të garantuar punësim për të rinjtë.

Gjatë një takimi me studentët e ekselencës, Rama theksoi domosdoshmërinë e fuqizimit të arsimit profesional duke ironizuar me përqendrimin e lartë të diplomave, masterave dhe doktoraturave në popullsinë shqiptare. “Doja të ndalem te një aspekt që e konsideroj shumë të rëndësishëm në këtë reformë, dhënien fund të iluzionit se në këtë vend të gjithë do të bëhen ekonomistë, juristë dhe inxhinierë, se të gjithë do të marrin një diplomë universiteti. Është një iluzion i krijuar nga nevoja për të mos u përballur me një problem shumë të madh, që për shkak se nuk është përballur, është zmadhuar dhe thelluar papunësia rinore. Fakti është se sot jemi duke i prekur pasojat e kësaj politike kaq dritëshkurtër. Atëherë, si do t’i japim fund këtij iluzioni? Nuk do bëjmë asnjë shpikje. Thjesht do të mësojmë me përulësi nga eksperienca e të tjerëve ku nuk ka vetëm një korsi për nxënësit.

Është korsia që të çon te dera e Juridikut, apo Ekonomikut, apo Inxhinierisë, por ka edhe një korsi tjetër, ajo që të çon në rrugën e zanatit, që do të thotë në rrugën e arsimit profesional”, – tha Rama duke përmendur hendekun e madh mes ofertave për punë, ku deklarohet se ka tre mijë vende pune bosh dhe ofertës së të rinjve me një diplomë universitare ndërkohë që punëdhënësit kërkojnë zanatçinj. “Modeli që do të fusim në këtë reformë është matura +2, që ka të bëjë me arsimimin profesional. Pra një pjesë, ata më të zotët, që kanë punuar më shumë dhe ata që kanë më shumë ambicie do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre akademik, pjesa tjetër do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre për të marrë një zanat”, - deklaroi Rama. Gazeta bën publike 149 njoftimet më të fundit për shpalljen e vendeve të lira të punës.Profesioni Emri i ndermarrjes Qyteti

Data e fillimit te njoftimit

Data e mbarimit te njoftimit

1. 1112.42 - Përgjegjës zyre World Vision Albania Tiranë 17/02/2014 25/02/2014

2.

2113.23 - Kimist specialist për produktet ushqimore

"SOLISIMMA" SHA Korçë 20/02/2014 31/03/2014

3. 2114.12 - Inxhinier gjeolog

ALBANIAN CHROME

SH.P.K Tiranë 18/02/2014 28/02/2014

4. 2142.01 - Inxhinier elektrik

ALBANIAN CHROME

SH.P.K Tiranë 18/02/2014 28/02/2014

5. 2143.02 - Inxhinier elektronik

për informatikën Biometric Albania Tiranë 03/02/2014 28/02/2014

6. 2143.02 - Inxhinier elektronik

për informatikën

Banka Kombetare

Tregtare Tiranë 19/02/2014 28/02/2014

7. 2145.04 - Inxhinier

mekanik Anion shpk Tiranë 29/01/2014 29/04/2014

8. 2211.05 - Mjek në qendrat

shëndetësore

QENDRA SHENDETESORE

KRUJE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

9. 2211.05 - Mjek në qendrat

shëndetësore

QENDRA SHENDETESORE

F-KRUJE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

10. 2211.05 - Mjek në qendrat

shëndetësore

QENDRA SHENDETESORE

NIKEL Durrës 24/12/2013 28/02/2014

11. 2220.13 - Infermiere e

specializuar/infermieri

QENDRA SHENDETESORE

KRUJE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

12. 2220.13 - Infermiere e

specializuar/infermieri

QENDRA SHENDETESORE

F-KRUJE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

13. 2220.13 - Infermiere e

specializuar/infermieri

QENDRA SHENDETESORE

THUMANE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

14. 2220.21 - Mami e

specializuar

QENDRA SHENDETESORE

F-KRUJE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

15. 2220.21 - Mami e

specializuar

QENDRA SHENDETESORE

CUDHI Durrës 24/12/2013 28/02/2014

16. 2220.21 - Mami e

specializuar

QENDRA SHENDETESORE

BUBQ Durrës 24/12/2013 28/02/2014

17. 2220.21 - Mami e

specializuar

QENDRA SHENDETESORE

THUMANE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

18. 2241.01 - Dentist Drejtoria e Shëndetit

Publik Durrës 24/12/2013 28/02/2014

19. 2310.07 - Pedagog

arkitekture Albanian University Tiranë 07/02/2014 28/02/2014

20. 2310.32 - Pedagog në

fizioterapi Albanian University Tiranë 07/02/2014 28/02/2014

21. 2310.39 - Pedagog në

inxhinieri Albanian University Tiranë 07/02/2014 28/02/2014

22. 2310.58 - Pedagog në

psikologji Albanian University Tiranë 07/02/2014 28/02/2014

23. 2310.62 - Pedagog në

shkencat sociale Albanian University Tiranë 07/02/2014 28/02/2014

24. 2310.68 - Pedagog në

stomatologji Albanian University Tiranë 07/02/2014 28/02/2014

25. 2310.76 - Profesor

universiteti Albanian University Tiranë 12/02/2014 28/02/2014

26. 2431.01 - Agjent publiciteti

dhe reklame Source One Shpk Tiranë 13/02/2014 28/02/2014

27. 2611.03 - Jurist ABCom sh.p.k. Tiranë 11/02/2014 28/02/2014

28. 2631.03 - Ekonomist finance

dhe banka MAS TORR Korçë 21/01/2014 31/03/2014

29. 2631.13 - Ekonomist CUKALI Korçë 17/01/2014 28/02/20142631.13 - Ekonomist

Ujesjelles Kanalizimeve

sha

Mallakaster

Fier 06/02/2014 28/02/2014

31. 2631.13 - Ekonomist Beni shpk Durrës 06/02/2014 28/02/2014

32. 2631.13 - Ekonomist Siservice shpk Durrës 11/02/2014 28/02/2014

33. 2631.13 - Ekonomist Tota Trans Durrës 12/02/2014 28/02/2014

34. 2634.07 - Përkthyes ALBANIAN CHROME

SH.P.K Tiranë 18/02/2014 28/02/2014

35. 3212.02 - Laborant në

mjekësi

QENDRA SHENDETESORE

F-KRUJE Durrës 24/12/2013 28/02/2014

36. 3311.02 - Agjent shitjeje ABCom sh.p.k. Tiranë 12/02/2014 28/02/2014

37. 3311.02 - Agjent shitjeje "SOLISIMMA" SHA Korçë 20/02/2014 31/03/2014

38. 3312.02 - Nëpunës

banke të kredive ProCredit Bank Tiranë 23/12/2013 30/03/2014

39. 3412.02 - Asistent i

komisionerit

ALBANIAN CHROME

SH.P.K Tiranë 18/02/2014 28/02/2014

40. 3511.03 - Operator

kompjuteri Green Comm Albania Tiranë 09/01/2014 28/03/2014

41. 3511.03 - Operator

kompjuteri Netc@II sh.p.k. Tiranë 09/01/2014 31/03/2014

42. 3511.03 - Operator

kompjuteri

Intercom Data Service

sh.p.k. Tiranë 10/01/2014 20/06/2014

43. 3511.03 - Operator

kompjuteri

Albania Marketing

Service sh.p.k. Tiranë 13/01/2014 01/08/2014

44. 3511.03 - Operator

kompjuteri

INTERCOM DATA

SERVICE VLORE Vlorë 31/01/2014 17/03/2014

45. 3511.03 - Operator

kompjuteri Albaphone call shpk Shkodër 12/02/2014 28/02/2014

46. 3511.03 - Operator

kompjuteri

EAGLE CONNECT

SH.P.K Vlorë 18/02/2014 31/03/2014

47. 4112.02 - Nëpunës

finance a bi esse Tiranë 06/02/2014 25/02/2014

48. 4112.02 - Nëpunës

finance

Drejtoria e Kultures

Ballsh Fier 03/02/2014 28/02/2014

49. 4121.11 - Nëpunës

magazine Sea Fish Tiranë 08/01/2014 28/02/2014

50. 4121.11 - Nëpunës

magazine

DAJTI

CONSTRUXION Tiranë 11/02/2014 28/02/2014

51. 4199.04 - Sekretarë UJI I FTOHTË

TEPELENË Gjirokastër 26/01/2014 25/02/2014

52. 4221.02 - Telefonist albacall sha Tiranë 09/01/2014 30/06/2014

53. 4221.02 - Telefonist Tregi Marketing

Group Tiranë 07/01/2014 31/03/2014

54. 4221.02 - Telefonist Albania Marketing

Service sh.p.k. Durrës 16/01/2014 28/02/2014

55. 4221.02 - Telefonist alba direct service Durrës 16/01/2014 28/02/2014

56. 4221.02 - Telefonist New Call Easy Durrës 27/01/2014 27/02/2014

57. 4221.02 - Telefonist creative farm international

shpk Tiranë 29/01/2014 28/02/2014

58. 4221.02 - Telefonist Infocall shpk Tiranë 30/01/2014 31/03/2014

59. 4221.02 - Telefonist albacall sha Tiranë 13/02/2014 30/03/2014

60. 4221.02 - Telefonist CCL Albania Tiranë 19/02/2014 28/02/2014

61. 4222.01 - Recepsionist

në hotele Bar restorant Piazza Tiranë 04/02/2014 20/04/2014

62. 4222.01 - Recepsionist

në hotele NELAJ SH.P.K Vlorë 11/02/2014 11/03/2014

63. 4224.07 - Recepsionist

institucioni. Hygeia Tiranë 20/01/2014 30/03/2014

4224.07 - Recepsionist

institucioni. Hygeia Tiranë 20/01/2014 30/03/2014

65. 5123.03 - Punonjës shërbimi

në zyra

Pricewaterhouse-

Coopers Audit sh.p.k. Tiranë 04/02/2014 28/02/2014

66. 5164.02 - Roje CUKALI Korçë 17/01/2014 26/02/2014

67. 5164.02 - Roje "SOLISIMMA" SHA Korçë 20/02/2014 31/03/2014

68. 5172.07 - Kuzhinier. Delta Petrol shpk Durrës 10/02/2014 28/02/2014

69. 5181.01 - Kamarier Kerol Bar Durrës 28/01/2014 28/02/2014

70. 5181.02 - Kamarier në

restorant. begeja 1900 Tiranë 05/02/2014 28/02/2014

71. 5182.01 - Banakierë Delta Petrol shpk Durrës 10/02/2014 28/02/2014

72. 5221.03 - Shitës në

dyqan Genti Jaho Tiranë 05/02/2014 28/02/2014

73. 5221.03 - Shitës në

dyqan Interni Deisgn Tiranë 19/02/2014 05/03/2014

74. 5221.04 - Shitës të pajisjeve

elektronike a bi esse Tiranë 30/01/2014 25/02/2014

75. 5230.03 - Arkëtar

magazine XHAKONTA SHA Durrës 28/01/2014 28/02/2014

76. 7114.14 - Marangoz VIP SALOTI SH.P.K Vlorë 19/02/2014 14/04/2014

77. 7118.05 - Bojaxhi për lyerjen

e trupit të anijes Multi Group shpk Durrës 17/02/2014 15/03/2014

78. 7123.18 - Punues

mermeri Kundret Kanto Durrës 17/02/2014 15/03/2014

79. 7129.06 - Punëtor duro

- alumini Salltik Tiranë 19/02/2014 28/02/2014

80.

7129.09 - Punëtor

mirëmbajtjeje për

ndërtesa

Era 2000 sh.p.k. Tiranë 10/02/2014 28/02/2014

81. 7212.09 - Saldator M 2 R Durrës 27/01/2014 27/02/2014

82. 7224.01 - Montues dhe

mirëmbajtës ashensori hasimaj elevator co Tiranë 14/02/2014 24/02/2014

83. 7313.03 - Bërës

bizhuterish Fusion shpk Durrës 12/02/2014 28/02/2014

84.

7411.03 - Elektricist i

specializuar për tokëzim

të teknologjisë

industriale

UJI I FTOHTË

TEPELENË Gjirokastër 26/01/2014 25/02/2014

85. 7511.07 - Konservues

salcash pikante Amarilto Lezhë 07/01/2014 28/02/2014

86. 7511.13 - Pastrues

peshku CORAL shpk Durrës 16/01/2014 28/02/2014

87. 7514.11 - Pastiçier Genti Jaho Tiranë 05/02/2014 28/02/2014

88. 7531.11 - Rrobaqepës M&S KONFEKSION Vlorë 19/02/2014 19/03/2014

89. 7531.11 - Rrobaqepës Omega shpk Tiranë 08/01/2014 31/03/2014

90. 7531.11 - Rrobaqepës A.S.C KONFEKSIONE Vlorë 19/02/2014 19/03/2014

91. 7531.11 - Rrobaqepës ARANTOS Tiranë 21/01/2014 31/03/2014

92. 7531.11 - Rrobaqepës MEI-TEX Tiranë 22/01/2014 28/02/2014

93. 7531.11 - Rrobaqepës INTIMODA Durrës 27/01/2013 27/02/2014

94. 7531.11 - Rrobaqepës K F KONFEKSIONE

SH.P.K Vlorë 19/02/2014 20/03/2014

95. 7531.11 - Rrobaqepës PIER-ILIA Vlorë 19/02/2014 20/03/2014

96. 7531.11 - Rrobaqepës C & K KONFEKSION

SH.P.K Vlorë 20/02/2014 20/03/2014

97. 7531.11 - Rrobaqepës "SILVANA"SH.P.K Shkodër 05/02/2014 20/03/2014

98. 7531.11 - Rrobaqepës Bella Dor shpk Shkodër 14/01/2014 20/03/2014

99. 7531.11 - Rrobaqepës VLORA CONFEZIONI

SHPK Vlorë 19/02/2014 20/03/2014

100. 7531.11 - Rrobaqepës Albaco Shoes Tiranë 06/02/2014 24/02/2014

101. 7531.11 - Rrobaqepës AFM distribution

shpk Tiranë 06/02/2014 28/02/2014

102. 7531.11 - Rrobaqepës Gaia Konfeksion Durrës 10/02/2014 28/02/2014

103. 7531.11 - Rrobaqepës MANIFATTURE

ROLEGA Vlorë 12/02/2014 13/03/2014

104. 7531.11 - Rrobaqepës Blue Eyes Durrës 27/01/2014 27/02/2014

105. 7531.11 - Rrobaqepës Niesla Confeksion Durrës 27/01/2014 27/02/2014

106. 7531.11 - Rrobaqepës KLER shpk Tiranë 28/01/2014 28/04/2014

107. 7531.11 - Rrobaqepës ALBA CONF shpk Durrës 29/01/2014 28/02/2014

108. 7531.11 - Rrobaqepës AMEG Durrës 30/01/2014 28/02/2014

109. 7531.11 - Rrobaqepës MSP Trade Concept Durrës 30/01/2014 28/02/2014

110. 7531.12 - Rrobaqepës

veshjesh grash Stella textilgroup Durrës 05/02/2014 27/03/2014

111. 7531.16 - Rrobaqepës

veshjesh AMA DRESS sh p k Berat 18/02/2014 28/02/2014

112. 7532.18 - Prestar

rrobaqepës ONES sh.k.p Durrës 03/02/2014 28/02/2014

113. 7533.12 - Qepës lëkurash Siproduction shpk Durrës 11/02/2014 28/02/2014

114. 7533.17 - Qepës

veshjesh Confezione Mar shpk Durrës 28/01/2014 28/02/2014

115. 7535.02 - Prodhues i

orendive plastike Nama Group Durrës 17/02/2014 28/02/20147537.04 - Bërës këpucësh Mali Lezhë 07/01/2014 28/02/2014

117. 7537.04 - Bërës këpucësh MAS TORR Korçë 20/02/2014 31/03/2014

118.

8141.06 - Punëtor makine

fabrikimi për produkte

plastike

everest i.e Tiranë 24/01/2014 28/02/2014

119.

8142.04 - Punëtor të

makinerive për produkte

të veshjes së kartonëve

KID SH.P.K Vlorë 19/02/2014 20/03/2014

120.

8142.06 - Punëtor të

makinerive të prodhimit

të kutive prej letre

Buna shpk Durrës 31/01/2014 28/02/2014

121.

8152.20 - Punëtor qepje

të balave të tekstilit me

makineri

Albaco Shoes Tiranë 08/01/2014 30/06/2014

122. 8153.01 - Punëtor të

makinave qepëse Naber Konfeksion Durrës 15/01/2014 28/02/2014

123.

8153.04 - Punëtor

të makinave qepëse/

lëkurash

NEVADA SH.P.K Vlorë 23/01/2014 24/03/2014

124.

8153.08 - Punëtor

të makinave qepëse/

veshjesh

N.P.V.

INTERNACIONAL Korçë 08/01/2014 24/04/2014

125.

8153.08 - Punëtor

të makinave qepëse/

veshjesh

CUKALI Korçë 03/02/2014 28/03/2014

126.

8156.07 - Punëtor

ngjitës, fiksues dhe

ngrohjes së këpucëve me

makineri

Mito by Katerina

Firenze Berat 12/02/2014 28/02/2014

127.

8156.07 - Punëtor

ngjitës, fiksues dhe

ngrohjes së këpucëve me

makineri

Mito by Katerina

Firenze Berat 12/02/2014 28/02/2014

128.

8156.07 - Punëtor

ngjitës, fiksues dhe

ngrohjes së këpucëve me

makineri

Mito by Katerina

Firenze Berat 12/02/2014 28/02/2014

129.

8156.07 - Punëtor

ngjitës, fiksues dhe

ngrohjes së këpucëve me

makineri

Mito by Katerina

Firenze Berat 12/02/2014 28/02/2014

130.

8156.07 - Punëtor

ngjitës, fiksues dhe

ngrohjes së këpucëve me

makineri

Mito by Katerina

Firenze Berat 12/02/2014 28/02/2014

131.

8156.10 - Punëtor

qepës faqe këpucësh me

makineri

"PROTEC

SHOES"sh.p.k. Durrës 03/02/2014 28/02/2014

132.

8156.10 - Punëtor

qepës faqe këpucësh me

makineri

"SUNRISE" sh.p.k. Durrës 03/02/2014 28/02/2014

133.

8156.10 - Punëtor

qepës faqe këpucësh me

makineri

ENDI Durrës 03/02/2014 28/02/2014

134.

8159.10 - Punëtor i prodhimit

të dyshekëve me

makineri

"N.P. KRUJA" sh.p.k. Durrës 03/02/2014 28/02/2014

135.

8160.40 - Punëtor i përpunimit

të gjetheve të

çajit me makineri

Filipi Co Lezhë 20/02/2014 28/02/2014

136.

8171.12 - Makinist i prodhimit

të poçerisë dhe

porcelanit

Henry shpk Tiranë 25/11/2013 25/02/2014

137. 8322.01 - Shofer "DEMIR CUBI' Kukës 11/02/2014 11/03/2014

138. 8332.15 - Shofer trailer Mirlin shpk Tiranë 17/02/2014 03/03/2014

139. 9112.01 - Pastrues dhomash

në hotel SiERA Durrës 11/02/2014 28/02/2014

140. 9112.02 - Punëtor krahu

pastrimi në fabrikë GEMA a ACCESSORI Vlorë 19/02/2014 20/03/2014

141. 9112.04 - Punëtor krahu

pastrimi në restorant Era 2000 sh.p.k. Tiranë 10/02/2014 28/02/2014

142. 9212.07 - Punëtor i rritjes

së gjedhit Flori Lezhë 19/02/2014 28/02/2014

143. 9312.02 - Punëtor krahu "SOLISIMMA" SHA Korçë 20/02/2014 31/03/2014

144. 9312.04 - Punëtor krahu

mirëmbajtje rrugësh

Ndermarrja e Rrugeve

Rurale Fier 12/02/2014 28/02/2014

145. 9411.02 - Punëtor në fast

- food PICERI ILIADHI Vlorë 19/02/2014 19/03/2014

146. 9622.01 - Fatorino në

autobus SHEGA-TRANS Tiranë 21/01/2014 28/03/2014

147.

9629.04 - Punëtor i shërbimeve

të tjera elementare

jo të klasifikuar diku

tjetër

Euro Const Durrës 29/01/2014 28/02/2014

148.

9629.04 - Punëtor i shërbimeve

të tjera elementare

jo të klasifikuar diku

tjetër

"DEMIR CUBI' Kukës 11/02/2014 11/03/2014

149. 0216.02 - Polic ruajtje Kastriot Musabelliu Kukës 17/02/2014 17/03/2014

KOMENTE