English

Pesë persona humbin jetën gjatë një aksidenti me makinë në veriun e Kosovës

Sipas policise se Kosovës pesë persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti me makinë në veriun e Kosovës diten e djeshme.

Policia tha se aksidenti ka ndodhur në komunën e Zveçanit, në magjistralen Mitrovicë-Leposaviq, ku makina e ka humbur kontrollin dhe ka rënë në ujërat e lumit Ibër.

Zyrtarë të spitalit në Mitrovicën Veriore thanë se në mesin e viktimave janë tre të rritur dhe dy fëmijë.

KOMENTE