Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Receta natyrale për ruajtjen e rrahjeve të rregullta të zemrës
English

Receta natyrale për ruajtjen e rrahjeve të rregullta të zemrës

Kaliumi që gjendet tek bananet ju shërben për ruajtjen e rrahjeve të rregullta të zemrës si dhe për të mbajtur në nivel tensionin e gjakut, ndërkohë që vitamina B6 parandalon diabetin. Lëngu i portokallit përmban shumë vitaminë C, por jo vetëm.

Receta

3/4 gotë (185 ml) lëng portokalli
1/2 gotë me banane të prera në feta
pak ekstrakt bajamesh
2 kuba akulli
pak gjethe menteje

Përziejini 3 te parat në mixer. Në fund shtojini akullin dhe zbukurojeni gotën me mint.

KOMENTE