English

Uthulla e mollës dhe efekti i saj anti celulit dhe dobësues. Receta

Uthulla e mollës njihet prej kohësh për efektin e saj dobësues, për uljen e oreksit dhe efektin anti-celulit. E përdorur me mjaltë, përftohet një recetë me efekte të fuqishme dhe vlera të mëdha ushqimore si dhe terapeutike.

Përgatitja:

-2 lugë uthull molle
-1 gotë me ujë
-2 lugë mjaltë

Pini 3 herë në ditë para ushqimit (10 minuta më përpara) një gotë plot me ujë që përmban 2 lugë gjelle me uthull molle dhe 2 lugë mjaltë. Kjo pije do t’iu ndihmojë për të humbur peshë. Për të reduktuar shijen e uthullës mund të shtoni lëng natyral portokalli ose molle.

Ju këshillojmë gjithashtu të hani sa më shumë fruta sidomos mollë, të pini shumë ujë gjatë gjithë ditës, duke përfshirë edhe ҫajrat bimore.

KOMENTE