Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shefi i Stacionit të Policisë i kërkon seks në këmbim të mbrojtjes nga bashkëshorti
English

Shefi i Stacionit të Policisë i kërkon seks në këmbim të mbrojtjes nga bashkëshorti

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme ka arrestuar sot Ernest Palukun, me detyrë Shef i Stacionit të Policisë në Velipojë (Komisariati i Policisë Shkodër). Paluku është arrestuar me akuzën "Shpërdorimit të detyrës”dhe “Marrdhënie seksuale ose homoseksuale duke shpërdoruar detyrën”.

Nga sa bëhet me dije nga Ministria e Brendshme, dyshohet se punonjësi i policisë Ernest Paluku, duke shfrytëzuar detyrën e tij funksionale, ka kërkuar favore seksuale nga shtetësja R.M., e cila ishte paraqitur në Stacionin e Policisë Velipojë, për të bërë një kallzim për dhunë dhe keqtrajtim nga bashkëshorti i saj.

Nga hetimet e kryera rezulton se, Paluku, pas paraqitjes së shtetases R.M., për të bërë denoncim nuk e ka kryer detyrën funksionale sipas procedurave standarde, por duke shfrytëzuar postin i ka kërkuar asaj favore seksuale.

Këto veprime, funksionari i Policisw sw Shtetit i ka kryer jashtë dëshirës së shtetases R.M., duke i premtuar mbrojtje për shqetësimet që i sillte bashkëshorti i saj/"Shekulli".

KOMENTE