Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lëngu i qepës. Kuroni diabetin për 40 ditë
English

Lëngu i qepës. Kuroni diabetin për 40 ditë

Një kurë e cila përdoret për 40 ditë, e realizuar me anë të lëngut të qepës, ndihmon në shërimin e sëmundjes së diabetit. Për këtë na shërben një kokër qepë, nga ku do të përdorim lëngun e saj.


Një kokër qepë e ndarë në 4 pjesë, hidhet në një gotë të mbushur me ujë çezme.
Më pas mbulohet me kapak dhe lihet 8-10 orë në një vend të errët. Në mengjes uji kullohet nga qepa dhe pihet esëll. Pirja duhet të zgjasë jo më tepër se 10 minuta. Kjo kure duhet të vazhdojë për 40 ditë pa ndërprerje. Këtë recetë, mjekët e keshillojnë për balancimin e sheqerit në gjak tek diabetiket.

Ky lëng lufton çrregullimet në shikim e njekohesisht në një masë parazitët në aparatin tretës dhe në zorrë, si edhe mjaft semundje të tjera.

KOMENTE