Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tartabiqët pushtojnë shtëpinë
English

Tartabiqët "pushtojnë" shtëpinë

Një nënë e tre fëmijëve, u detyrua të djegë pallton e vajzës së saj dhe të hedhë jashtë mobiljet, pasi shtëpia e saj u pushtua nga insektet, e krevatit tartabiqët.
Clare Knight dhe familja e saj nuk mundën të flenë një natë pasi shtëpia e saj u mbulua nga insektet, në Mitcham, Londër.
41-vjeçari thirri personelin e specializuar të dezinfektuesve për të marrë në dorë situatën por ata i thanë se përsëri brenda disa javësh do të kthehen përsëri.


Pas shumë përpjekjesh ata zhdukeshin dhe vinin përsëri, ajo vendosi të digjte pallton e vajzës së saj dhe mobiljet.

Ajo akuzoi dhe pronarin e shtëpisë ku jetonte me qera, por ai u përgjigj se unë e kam bërë disa herë kontrollin por përgjegjësia është e qeramarrësit.
Tashmë problemi do të kalojë dhe te fqinjët për të parë nëse dhe ata kanë probleme të ngjashme për të gjetur shkakun se nga vijnë.

Ndaj dhe në Shqipëri ka organizata të specializuara duke mos hezituar të telefononi.

Grifin Albania: Dezinfektim, Dezinsektim, Deratizim
00355 66 60 666 79 / 066 27 21 174

KOMENTE