Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
70 vjetori i Çlirimit, ceremoni Ushtarake e Forcave të Armatosura të Shqipërisë
English

70 vjetori i Çlirimit, ceremoni Ushtarake e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Me rastin e 70 vjetorit të Çlirimit të atdheut, u zhvillua në mjediset e Ministrisë së Mbrojtjes Ceremonia Ushtarake e Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Në ceremoninë jubilare ku merrte pjesë edhe Kryeministri Rama ishin të pranishëm Presidenti Bujar Nishani, njëkohësisht Komandant i Përgjithshëm i FA-ve shqiptare, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, ministra të kabinetit qeveritar, Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë Gjeneral Major Jeronim Bazo, deputetë, përfaqësues të trupit diplomatik, atashe ushtarakë, përfaqësues të komuniteteve fetare, etj.

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli iu drejtua me një përshëndetje pjesëmarrësve, ku theksoi se “29 nëntori është një ditë e shënuar në historinë popullit tonë, e cila kurorëzoi një përpjekje heroike kundër tiranisë”.

Në fund të ceremonisë truprojat e nderit bëri dhe një demonstrim ushtarak. Në mënyrë simbolike trupat krijuan simbolin e 70 vjetorit të Çlirimit. Forcat Ajrore ishin pjesë e kësaj ceremonie.

KOMENTE