Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Largoni dhimbjen e kokës dhe tensionin e lartë të gjakut brenda 20 minutave
English

Largoni dhimbjen e kokës dhe tensionin e lartë të gjakut brenda 20 minutave

Nëse keni dhimbje koke të fortë dhe të padurueshme, ose tension të lartë të gjakut, provoni këtë ilaç natyror që do të eliminojë dhimbjen në vetëm 20 minuta.

Ju duhet një garzë apo pëlhurë pambuku që më vonë do ta përdorni si një kompresë. Paloseni garzën në 8 shtresa, me qëllim që të përputhet me ballin tuaj.

Në një enë me 250 ml ujë të ngrohtë(60-70 ° C) shkrini dy lugë çaji me kripë.

Dhimbjet e kokës shpesh shkaktohet nga ushqimi që ju hani, si dietë sode, alkooli dhe të tjera.

Me tretësirën e përftuar lani ballin tuaj, veshët dhe qafën.
Lageni garzën, shtrydheni dhe aplikoni kompresa në ballin tuaj, qafë përreth veshëve dhe pas koke në pjesën në afërsi me qafën.

Ju së shpejti do të ndjeheni të lehtësuar, por kompresat përsëritini çdo 20 minuta 2-3 herë.

Kripa me tepricë në organizëm shkakton tension të lartë të gjakut dhe enjtje, ndërsa në këtë mënyrë veprohet e kundërta. Ato ndikojnë në gjendjen tuaj shëndetësore nëpërmjet lëkurës dhe stimulojnë eliminimin e lëngjeve të tepërta nga trupi. Ju mund ta trajtoni këmbët e fryra në mënyrë të ngjashme.

KOMENTE