Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Super receta për bronkit, kollë e thatë apo e lagësht dhe sekrecione
English

Super receta për bronkit, kollë e thatë apo e lagësht dhe sekrecione

Bronkiti është inflamacion i mushkërive dhe zakonisht ndodh si pasojë e ndonjë infeksion virusal, të ftohtë apo grip.

Kjo gjendje shëndetësore mund të zgjasë nga disa ditë deri 2 apo edhe 3 javë, dhe duke u ndjekur nga një kollë lagësht apo e thatë.

Në këtë artikull ne po paraqitim një pregatitje që mund të merret kur ke sidomos një kollë të vazhdueshme.

Përbërësit e nevojshme:

250 ml qumësht
1 lugë gjelle me gjalpë
1 të verdhë veze
1 lugë gjelle me mjaltë
1/4 e një filxhani me sodë buke

Metoda e përgatitjes:

Së pari, vloni qumështin dhe lereni të ftohet deri në 35 gradë celsius. Në këtë pikë ju duhet të shtoni gjalpë, mjaltë dhe në fund sode dhe të verdhë veze.

Ju duhet ta pini këtë ilaç para se të shkoni në shtrat, për të paktën 5 ditë.

Kjo recetë është e njohur për të trajtuar bronkitin, fytin dhe kollën e vazhdueshme në fëmijë dhe të rritur.

Përveç kësaj, ne do të paraqesë edhe një tjetër recetë e cila do të ju ndihmojë për të pastruar mushkëritë nga mukusi i depozituar.


Përbërësit e nevojshme:

2 lugë gjelle me ujë
2 lugë gjelle me vaj ulliri
2 lugë gjelle me lëng limoni
1 lugë gjelle me mjaltë

Metoda e përgatitjes:

Përziejini të gjithë përbërësit e përmendur më lart dhe pini përzierjen .

Ju duhet ta konsumoni këtë pije herët në mëngjes, në një stomak bosh për të paktën 5 ditë.

KOMENTE