Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pastroni kolonën tuaj nga të gjithë dëmtuesit e shëndetit vetëm me dy përbërës
English

Pastroni kolonën tuaj nga të gjithë dëmtuesit e shëndetit vetëm me dy përbërës

Për 70 vjet, 100 ton ushqim dhe 40.000 litra lëngje kalojnë përmes zorrëve tona që do të thotë se stomaku ndërton deri në tonelata fekale ose mbeturina toksike. Ato e helmojnë gjakun duke bërë dëme të mëdha në organizmin tonë.

Fakte që lënë të kuptohet se zorrët tuaja janë të pista.

Shpesh mos dalje jashtë apo me zorr të madh, metabolizmi i paaftë, pesha e tepruar ose e pamjaftueshme, diabeti, sëmundjet e veshkave dhe mëlçisë, vizionit dhe sëmundjet e dëgjimit, lëkurë e varfër, flokë dhe thonj të dobët, si dhe sëmundje të tjera, nga artriti në kancer.

Vetëm një pjesë e vogël e zorrës së trashë (40-50 cm) mund të pastrohet me ndihmën e një klizme dhe trajtimi i larjes së zorrëve duke përdorur pajisje të posaçme është shumë i shtrenjtë.

Në rast se ju hani tre lugë miell fara liri për tre javë ju mund të pastroni krejtësisht zorrët e trasha dhe të holla.

Kjo metodë mundëson normalizimin e shpejtë të peshës apo dhe djegien e shpejtë të yndyrës. Mielli nga farat e lirit eliminon toksinat nga trupi dhe gjithashtu mund të zvogëlojë nivelin e kolesterolit në gjak.

Ky ilaç gjithashtu do t'ju ndihmojë nëse ju keni gastrit, ulçerë gastrike dhe duodenale, kolit, cystitis, obezitet, sëmundjet e traktit urinar, dhe metabolizëm të dëmtuar.

Në mëngjes konsumoni këtë përzierje për tre javë rresht:

Javën e parë: 1 lugë gjelle miell fara liri të përzier me 100 ml kefir(qumësht i fermentuar)
Javën e dytë: 2 lugë miell fara liri përzier me 100 ml kefir
Javën e tretë: 3 lugë gjelle miell fara liri përzier me 150 ml kefir

Nëse ju keni problem të hani miellin e farave të lirit, blini fara liri dhe bluajini ato imët dhe përziejini.

Mënyra më e mirë është që të pregatitet çdo mëngjes i frskët dhe jo ta bëni përzierjen disa ditë më parë dhe ta përdorni çdo ditë.
Jeni të detyruar gjithashtu që të pini 2 deri në 3 litra ujë çdo ditë.
Ju mund të praktikoni këtë procedurë për pastrimin e zorrëve tuaja vetëm një herë në vit.

KOMENTE