English

2 vitaminat bombë që ju mbrojnë nga sëmundjet

Ju mund të gjeni barna imunitarë në çdo farmaci, por ato janë gjithnjë duke humbur popullaritetin e tyre. Kjo është plotësisht e kuptueshme sepse produktet sintetike nuk mund të zëvendësojnë ato natyrore të cilat janë lehtësisht në dispozicion dhe shumë efikase kur është fjala për trajtimin e llojeve të ndryshme të sëmundjeve dhe kushtet shëndetësore. Nëse ju doni të përmirësoni shëndetin dhe punën e sistemit tuaj imunitar, ne ju sugjerojmë këto dy mjete natyrore.

1. për Fëmijë

Përbërësit e nevojshëm:

100 gram rrush të thatë

150 gram arra

100 gram bajame

Lëkurë e dy limonëve

Lëng i dy limonëve

100 gram kajsi të thata

100 gram kumbulla të thata

250-300 ml mjaltë

Metoda e përgatitjes:

Bluajini dhe përzieni arra, bajame, rrush dhe lëkurat e limonit. Shtoni lëng limoni dhe kumbulla dhe kajsi të thata në këtë përzierje. Së fundi shtoni mjaltin dhe bëni një trazim të mirë. Transferojeni përmbajtjen në një kavanoz qelqi dhe lëreni të qëndrojë në një vend të thatë dhe të errët për dy ditë. Pas këtyre dy ditëve, mbajeni kavanozin në frigorifer.

Fëmijët 2-5 vjeç duhet të konsumojnë një lugë gjelle të kësaj përzierje para mëngjesit. Fëmijët më të mëdhenj se 5 vjet duhet të konsumojnë 2 lugë të kësaj përzierje para mëngjesit.

KOMENTE