Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Personi më i vjetër i Britanisë vdes në moshën 114
English

Personi më i vjetër i Britanisë vdes në moshën 114

Ethel Lang besohet të jetë personi i fundit që jeton në Britani të Madhe që ka lindur gjatë mbretërimit të mbretëreshës Viktoria.

Znj Lang ka lindur në zonën Worsbrough e Barnsley më 27 maj 1900 dhe ka jetuar në qytetin e minierave në jug të Yorkshire, gjithë jetën e saj.

Në vitin 2005, ajo u zhvendos në azil, në Uji Royd House në Barnsley, ku ajo vdiq të enjten. Znj Lang është kujdesur nga vajza e saj 91-vjeçare.


Ajo u bë personi më i vjetër Britanisë pas londinezes Grace Jones e cila vdiq në moshën 113 në 2013.

KOMENTE