English

Si t'i ktheni flokët grij, në natyrale

Para së gjithash, nëse ju pyesni dikë i cili ka qenë duke përdorur këtë ilaç, me siguri do t'ju tregojnë se kanë përmirësuar shikimin tuaj.
Ju gjithashtu do të vini re përmirësim të madh të lëkurës. Por efekti më i mahnitshëm: ky ilaç është se ai kthen flokët e thinjura apo të bardha në natyrale si dhe i bën edhe më të fortë dhe të trashë se më parë.


Përbërësit

200 gram vaj fara liri
4 limon të mesëm
3 karafilë të vegjël (kokrra)
1 kg mjaltë

Metoda e përgatitjes:

Vendosni hudhrat dhe të gjithë limonin në një mikser dhe bëni përzierje.
Vetëm 2 prej limonave qërrojini nga lëkura para se ti përzieni në mikser.
Pas kësaj, shtoni farat e lirit dhe mjaltin dhe përziejini përsëri.
Vendosni përzierjen në një tas qelqi dhe mbylleni fort atë me një kapak. Mbajeni këtë përzierje në frigorifer.

Si ta përdorni atë:

Konsumoni një lugë gjelle nga kjo përzierje gjysmë ore para çdo vakti. Përdorni vetëm lugë druri.
Është e rekomanduar të konsumohet tre herë në ditë, shkruan revista shëndeti.

KOMENTE