English

Pastroni gjakun me verë dhe hudhër

Pra,për të shmangur një zhvillim të helmeve në gjakun tuaj ju duhet të "pastroni gjakun" shpesh. Mbajtja e helmeve apo toksinave në gjak na bën të jemi të lodhur në mënyrë kronike, përjetim të efekteve të këqia lidhur me qarkullimin e gjakut.

Këto çështje mund të evakuohen duke shfrytëzuar një pije të thjeshtë si një pjesë e kuzhinës tuaj. Çdo gjë që ju duhet është hudhër dhe verë të kuqe. Ky ilaç pastron gjakun, përjashton yndyrën e tepërt dhe kripën nga trupi dhe përshpejton sistemin e tretjes.


përbërësit:

1/2 litër verë të kuqe
12 thelpinj hudhre

Përgatitja:

Hudhrat pasi i pastrojmë i presim në copa të vogla dhe i vendosim në një enë.
Hedhim verën e kuqe dhe e mbyllim enën mirë duke e vendosur më pas në një vend me dritë dhe diell për rreth dy javë.
Çdo ditë e tundim meqëllim që përbërësit të përzihen mirë.
Pas dy javësh, e vendosni në një enë qelqi.
Merrni një lugë çaji tri herë çdo ditë për një muaj.

Kujdes:

Kjo është një pije me ndikim për pastrimin dhe forcimin e gjakut, kështu që pas aplikimit për një muaj duhet që të rrini 6 muaj para ae të filloni një kurë tjetër.

KOMENTE