Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mashtrim nën petkun e biznesit, akuzohet për vjedhje 15 mijë euro një 44-vjeçar
English

Mashtrim nën petkun e biznesit, akuzohet për vjedhje 15 mijë euro një 44-vjeçar

Tiranë, 31 mars NOA - Një biznesmen është nga sot nën procedim penal për akuzën e veprës penale të "mashtrimit", pasi u denoncua nga një qytetar.

Specialistët e Seksionit Kundër Krimit Ekonomik e Financiar të Tiranës, thanë sot për agjencinë e lajmeve NOA, se dërguan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale të "Mashtrimit", në ngarkim të 44-vjeçarit Roland Murlani, banues në Tiranë.Â

"Ndaj tij është depozituar një kallëzim penal nga një qytetar, se e ka mashtruar duke i marrë shumën e parave prej 2 750 000 lekë në vitin 2004, për arsye biznesi dhe nuk i ka kthyer shumën e parave prej 1 850 000 lekë", - sqaroi policia.

e.l/NOAÂ

KOMENTE